Kłodawa położona jest w centralnej części Polski, w powiecie kolskim, w województwie wielkopolskim. Miasto powstało jako przykościelna osada w XI wieku. Prawa miejskie osada uzyskała przed rokiem 1430, a utraciła je w 1870 roku. Przywrócono je w 1925 roku. Obecnie Kłodawa jest siedzibą gminy, która należy do mezoregionu Wysoczyzna Kłodawska.
Największym zakładem funkcjonującym na terenie miasta jest Kopalnia Soli Kłodawa eksploatująca sól kamienną tradycyjną metodą górniczą, która pozwala w pełni zachować naturalne walory soli. Kopalnia powstała w 1949 roku, natomiast eksploatację soli rozpoczęto w 1956 roku.
Obecnie jest udostępniana także zwiedzającym. Czynna jest tu najgłębsza na świecie podziemna trasa turystyczna na poziomie 600 metrów pod ziemią.
Kopalnia otrzymała wiele nagród, między innymi: Najlepsza Polska Jakość w latach 2003 i 2004 oraz Złoty Medal XX Targów Zdrowego Życia i Żywności Ecolife 2004.
Wg danych GUS na koniec czerwca 2013 roku, miasto zamieszkiwały 6 732 osoby, natomiast gmina Kłodawa liczyła 13 303 osoby.
Pocztówka została wydana przez Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie w 2011 roku.
Na zdjęciach przedstawiono: kościół parafialny Wniebowzięcia NMP, kościół cmentarny Św. Fabiana i Św. Sebastiana, dawną szkołę klasztorną - obecnie Gimnazjum nr 1 (budynek B), fragment rynku, park oraz Podziemną Trasę Turystyczną - komorę solną.