19 sierpnia 2015

Turystyczna gmina Rewal

Gmina Rewal jest nadmorską gminą wiejską położoną w północnej części powiatu gryfickiego, w województwa zachodniopomorskim. Gmina położona jest na Wybrzeżu Trzebiatowskim w dwukilometrowym pasie nad Morzem Bałtyckim.
Teren gminy obejmuje 7 miejscowości: Niechorze, Pobierowo, Pogorzelica, Pustkowo, Rewal, Śliwin, Trzęsacz.
Dzięki nadmorskiemu położeniu w gminie Rewal doskonale rozwinęła się turystyka. Przez jej teren przebiegają 3 szlaki turystyczne:
 • Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego (Europejski Szlak Dalekobieżny E-9, 11,9 km);
 • Szlak Pobrzeża Rewalskiego (12,8 km);
 • Szlak Liwiej Łuży (9,8 km).
Do najciekawszych zabytków w gminie należą m.in.:
 • Latarnia Morska Niechorze - administrowana przez Urząd Morski w Szczecinie i jest udostępniona do zwiedzania. Jest jedną z atrakcji turystycznych gminy Rewal, a z jej tarasu widokowego można podziwiać panoramę wybrzeża rewalskiego. Wybudowana w latach 1860–1866; 
 • Ruiny kościoła w Trzęsaczu - pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele  świętego Mikołaja. Świątynia uległa zniszczeniu w wyniku procesów erozyjnych.Do dzisiaj zachowała się jedynie południowa ściana kościoła znajdująca się u szczytu klifu.
Wg danych GUS z końca 2014 roku, gminę Rewal zamieszkiwało 3 846 osób.

Pocztówka została wydana przez Wydawnictwo Kamera. Autorem zdjęć przedstawiających gminę Rewal są: F. Gauer i A. Węgłowski.

2 komentarze:

 1. bardzo chciałabym zobaczyć ruiny tego kościoła w Trzęsaczu, kiedyś czytałam o nim w podręczniku. :D :D pocztówka świetna, nie mam kartki z tych okolic.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam kiedyś pocztówkę z tego miejsca, jednak nie miała żadnego napisu, więc posłałam ją dalej w świat. Podobnie jak Sara chciałabym zobaczyć na żywo ruiny, bo jest to jednak niesamowite miejsce w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń